Конденсат на вікнах - як бути

Конденсат на окнах

Конденсат на вікнах - це проблема, з якою стикалися багато з нас, і не всі при цьому знають, як з ним боротися, які заходи вживати і як запобігти його повторній появі. Про це ми і поговоримо в даній статті.

Конденсат - звідки він береться?

Перш, ніж почати боротьбу з таким неприємним явищем, варто розібратися в причинах його утворення, яких, між іншим, не так і мало.

По-перше, це температурна різниця в приміщенні і на вулиці.

По-друге, це підвищена вологість в будинку або квартирі.

По-третє, брак необхідної вентиляції кімнат.

По-четверте, це недоліки в якості збірки вікон.

І, нарешті, по-п'яте, це технічні характеристики конструкції стін.

Але давайте розберемося, чому в повітрі накопичується така велика кількість вологи? А насправді все гранично просто. Протягом доби з поверхні нашої шкіри випаровується приблизно одна третина всієї тієї рідини, яку ми випиваємо за день. Такі втрати можуть досягати від одного до трьох літрів щодня. Також джерелом додаткової вологи можуть бути кімнатні рослини, які потребують постійного поливу.

І, звичайно ж, це кухонна та ванна кімнати, де рівень вологості завжди досить високий. А якщо додатково в цих приміщеннях слабка вентиляція, то вологість у всьому будинку може досягати критичних показників в 70-80%.

І це далеко не всі фактори, що впливають на утворення конденсату на вікнах, так як головною причиною його появи є досягнення такого рівня температури, коли вона стає рівною або нижче температури "точки роси". На цю температуру впливають вологість і температура повітря в приміщенні. Якщо в приміщенні низька температура і при цьому досить висока вологість, то на вікнах, як правило, завжди утворюється конденсат.

Утворення конденсату можливе не тільки на зовнішній поверхні скла, а й усередині самого склопакета. І якщо в першому випадку скупчення конденсату - це наслідок неправильного температурного режиму і надмірної вологості, то в другому випадку - це причина неякісно встановленого вікна, в процесі встановлення якого майстер негерметично закріпив склопакет.

Крім усього перерахованого вище, також причиною утворення небажаного конденсату на внутрішній поверхні вікна можуть виявитися його теплотехнічні характеристики. Чим вищими будуть показники теплопровідності вікна, тим більшою буде ймовірність того, що воно почне пітніти.

Наприклад, при температурних показниках в приміщенні + 20С і рівні вологості 50%, показник температури "точки роси" буде дорівнювати + 9С, а це говорить про те, що конденсат на поверхні вікна утворюється. Щоб не допустити виникнення таких проблем, вибирайте такі вікна, які мають коефіцієнт теплопередачі 0,5 (м2С) \ Вт.

В цьому випадку, при тих же умовах, що були описані раніше і при температурі повітря на вулиці -20С, температура "точки роси" дорівнюватиме вже + 8,5 + 10С на поверхні скла. При таких обставинах конденсат вже не стане з'являтися.

Однак це не найнижчий коефіцієнт теплопередачі, а тому, при навіть найменших коливаннях температури в ту чи іншу сторону, запотівання скла все ж можливо. Тому, вибираючи склопакети для свого вікна, обов'язково звертайте увагу на цей параметр, який повинен бути якомога вище.

Які шляхи вирішення проблем з конденсатом?

Якщо вікна вже встановлені і провести заміну на нові неможливо, то, щоб запобігти утворенню конденсату, слід вжити таких заходів:

  1. Постарайтеся максимально знизити рівень вологості в будинку. Для цього встановіть систему вентиляції, усуньте можливі проблеми з витяжками і якомога частіше влаштовуйте провітрювання кімнат. По можливості, можна обзавестися спеціальним осушувачем повітря, який суттєво допоможе в боротьбі з цією проблемою.
  2. Постарайтеся підвищити температуру внутрішньої поверхні скла, щоб досягти позначки "точки роси", а ще краще - позначки, яка буде вище цієї точки. Щоб домогтися цього, досить правильно організувати простір біля вікна.

Широкі підвіконня, які загороджують собою батарею центрального опалення, не дозволяють повітрю нормально циркулювати, а поверхня скла не може прогріватися як годиться. Найчастіше саме це і є причиною запотівання скла. Вирішити дану проблему можна ще на стадії монтажу вікна, замінивши надто широке підвіконня на більш вузьке.

Слідуючи всім вищепереліченим правилам і рекомендаціям, ви назавжди позбавитеся від проблеми конденсату на вікнах і будете насолоджуватися комфортом і затишком у вашому будинку кожен день.

Сподіваємося, що вам була корисною ця інформація і ви почерпнули з неї нові знання та ідеї

Смотрите также

Вентиляція на пластикові вікна


Кожен досвідчений фахівець і звичайний громадянин ні на секунду не засумніваються в твердженні, що припливна вентиляція на пластикові вікна є запорукою нашого здоров'я і комфорту.

Правильний догляд за пластиковими вікнами

Неодноразово доведено, що експлуатаційні характеристики конструкцій, а точніше функціональність і зовнішній вигляд, безпосередньо залежать від того, правильно ви за ними доглядаєте чи ні.

Як вибрати профіль для пластикових вікон


Від якості обраного ПВХ-профілю залежить рівень надійності всієї конструкції. Переймаючись питанням "як вибрати профіль для пластикових вікон", обов'язково беріть до уваги 5 головних чинників.

Як вибрати пластикові вікна

В даному огляді ми з вами дізнаємося, як вибрати пластикові вікна, які будуть відповідати всім основним вимогам і характеристикам, зможуть радувати око і зігрівати в холодні зимові вечори.

Salamander - виготовлення, установка і продаж пластикових вікон